14. ro─Źn├şk skautsk├ęho festivalu Soar├ę 2013 op├Ą┼ą bez alkoholu a drog

V porad├ş u┼ż ┼ítrn├ísty ro─Źn├şk skautsk├ęho festivalu Soar├ę sa bude kona┼ą v d┼łoch 26. a┼ż 28. apr├şla 2013 v Banskej Bystrici. Tento dvojd┼łov├Ż festival sa op├Ą┼ą tradi─Źne ponesie v duchu dobrej z├íbavy bez drog a alkoholu.

Skautsk├Ż hudobn├Ż festival Soar├ę je jedin├Żm svojho druhu na Slovensku a v ─îeskej republike. Jeho cie─żom je okrem in├ęho predstavi┼ą piesne, ktor├ę sa hr├ívaj├║ na skautsk├Żch akci├ích a oslovuj├║ s├║─Źasn├║ gener├íciu skautov. Z├írove┼ł poskytuje hudobn├Żm za─Źiato─Źn├şkom priestor prezentova┼ą sa pred publikom.

Festival, ktor├Ż je v├Żnimo─Źn├Ż t├Żm, ┼że sa stovky nad┼íencov dok├í┼żu skvele zabavi┼ą aj bez alkoholu a in├Żch drog, bude tradi─Źne trva┼ą dva dni a nebude ch├Żba┼ą zauj├şmav├Ż program. ├Ü─Źastn├şci bud├║ ma┼ą mo┼żnos┼ą vypo─Źu┼ą si nieko─żko koncertov venovan├Żch folkovej sc├ęne, jam session i rockov├Żm kapel├ím. Vyst├║pi napr├şklad na Slovensku zn├íma kapela Chiki liki tu-a, ─Źi kapela Rawdeus z ─îeskej republiky. ├Ü─Źastn├şci si tie┼ż bud├║ m├┤c┼ą vybra┼ą z bohatej ponuky sprievodn├Żch programov v podobe r├┤znych hier, ┼íportov, tancov a workshopov. Ani tento rok nebud├║ ch├Żba┼ą popul├írne Letokruhy, kde bud├║ najstar┼í├ş skauti vo veku od 16 do 26 rokov – roveri – diskutova┼ą a vymie┼ła┼ą si sk├║senosti, rady a in┼ípir├ície. ├Ü─Źastn├şci bud├║ ma┼ą tie┼ż mo┼żnos┼ą nap─║┼ła┼ą roversk├ę heslo ,,Sl├║┼żimÔÇť a pom├┤c┼ą bystrick├Żm skautom pri ├║prav├ích v skautskom dome, z├║─Źastni┼ą sa na splave rieky Hron, alebo absolvova┼ą r├Żchlu zoznamku, ─Źi z├íchran├írsky kurz.

Tohtoro─Źn├Ż festival, ktor├Ż organizuj├║ banskobystrick├ş skauti, sa bude nies┼ą v duchu storo─Źnice skautingu na Slovensku a osl├ív Sv. Juraja, patr├│na skautov. Oslavy prebiehaj├║ po cel├Ż rok a 24. apr├şla 2013 bud├║ slovensk├ş skauti pri pr├şle┼żitosti osl├ív Sv. Juraja cel├Ż de┼ł nosi┼ą skautsk├║ ┼íatku.

Festival a jednotliv├ę podujatia bud├║ prebieha┼ą na viacer├Żch miestach v r├ímci Banskej Bystrice a bude otvoren├Ż nielen skautom, ale i ┼íirokej verejnosti. Cena vstupn├ęho je 16 ÔéČ a zahrani─Źn├ş ├║─Źastn├şci si maj├║ mo┼żnos┼ą vstupenky zak├║pi┼ą za zv├Żhodnen├║ cenu 13 ÔéČ.

V┼íetky podrobn├ę inform├ície o programe a priebehu festivalu s├║ pr├şstupn├ę po registr├ícii aj na webovej str├ínke www.soarefest.sk.

Skauting je dobrovo─żn├í, nepolitick├í, v├Żchovn├í organiz├ícia pre mlad├Żch ─żud├ş, otvoren├í v┼íetk├Żm bez rozdielu p├┤vodu, n├írodnosti, rasy, n├íbo┼żensk├ęho vyznania alebo politick├ęho presved─Źenia a v tomto roku oslavuje storo─Źnicu svojho p├┤sobenia na Slovensku. Poslan├şm skautingu je prispie┼ą k pln├ęmu rozvoju mlad├ęho ─Źloveka a jeho pr├şprave na plnohodnotn├Ż ┼żivot. Slovensk├Ż skauting je jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żchovn├Żch organiz├íci├ş pre deti a ml├íde┼ż. Zdru┼żuje pribli┼żne 6 000 chlapcov, diev─Źat a dospel├Żch dobrovo─żn├şkov vo viac ako 100 mest├ích a obciach na Slovensku.

Pre bli┼ż┼íie inform├ície kontaktujte pros├şm

Petra Polakovi─Źov├í
Supreme Communication