3. Skautský ples Pod Poľanou

"Akcie"

K tretiemu ročníku nášho plesu sa pridružila aj malá oslava. Kto by to povedal, že už ubehlo 100 rokov od vzniku prvého oddielu u nás na Slovensku.  A tak sme si pripili na skauting, na jeho ďalšie úspešné roky a najmä bohaté zástupy dobrovoľníkov, bez ktorých to nejde.

Celý večer zahájili detvianske Umbakarny dramatickým tancom, nasledoval príhovor, spomínaný prípitok, úvodné valčíkové kolo, ktoré zaplnilo parket do posledného miesta (a inak to nebolo do konca plesu). Tanečné kreácie boli naozaj rôznorodé. Od dvíhačiek, cez skákanie, až po hádzanie sa o zem. Nechýbal belgický tanec a snaha naučiť sa ďalší spoločný tanec s názvom Zuzana, ktorý sme po pár neúspešných pokusoch premenovali na chaos J. Opäť sme mali súťaž o kráľa a kráľovnú plesu, zábavné fotenie s rekvizitami, bohatú tombolu. Tancovalo sa do piatej, i keď mnohí by vydržali aj dlhšie, no stopla nás kulturáková teta, že náš čas vypršal a je načase ísť si ľahnúť.

Neviem, či je to podpolianskym vzduchom, no ples v Detve sa vždy atmosférovo veľmi vydarí. Ak neveríte, príďte sa presvedčiť o rok, budeme radi.

Janka Sekerešová – Dymči
foto: Alexander Filo – Lex