ico

Aktivity k oslav├ím storo─Źnice

Home » Aktivity k oslav├ím storo─Źnice

Rok 2013 je pre n├ís v├Żznamn├Żm rokom. Skauting na Slovensku existuje u┼ż sto rokov. A za t├Żch sto rokov si pre┼íiel v┼íeli─Ź├şm. A tak to h├ídam aj malo by┼ą, lebo po v┼íetk├Żch ┼ąa┼żk├Żch a zlo┼żit├Żch ─Źasoch v┼żdy pri┼íli ─Źasy pekn├ę a l├ískav├ę. Aj v s├║─Źasnosti je to tak. Napriek ┼ąa┼żkostiam, ktor├ę rie┼íime, toto s├║ l├ískav├ę ─Źasy. Ve─Ć z├íle┼ż├ş len na n├ís, na na┼íej chuti, ┼íikovnosti a odhodlan├ş ako budeme pre┼ż├şva┼ą svoje skautsk├ę dni. A v roku 2013 mo┼żno dvojn├ísobne.

Dajme dokopy v┼íetky akcie, ktor├ę v jednotliv├Żch oblastiach, zboroch, oddieloch priprav├şte, aby ste si pripomenuli na┼íu storo─Źnicu. Inform├ície o nich, pros├şm, posielajte na storocnica@skauting.sk alebo na adresu ├║stredia. Nech sl├║┼żia ako in┼ípir├ícia pre in├Żch a v bud├║cnosti ako spomienka na rok 2013. Aj na tento ├║─Źel sme zriadili internetov├║ str├ínku www.storocnica.sk (od 1. 2. 2013), kde budeme zverej┼łova┼ą v┼íetky inform├ície o va┼íich akci├ích, fotografie z nich, vide├í, ktor├ę n├ím po┼ílete, ale aj mnoho ─Ćal┼í├şch zauj├şmavost├ş, historick├Żch faktov, pr├şbehov o skautoch, s├║┼ąa┼żiach a podobne. Na tejto str├ínke bude mapa zborov a oddielov, ktor├ę sa zapojili do osl├ív, ako aj va┼íe video odkazy. A mnoho ─Ćal┼íieho.

Z n├írodnej ├║rovne sme pre v├ís, ako dopl┼łuj├║cu ponuku, pripravili 10 aktiv├şt, do ktor├Żch sa m├┤┼żete zapoji┼ą. Ak n├ím po ich uskuto─Źnen├ş d├íte vedie┼ą, tie┼ż v├ís zaregistrujeme na storo─Źnicovej str├ínke. V┼íetk├Żch t├Żchto 10 aktiv├şt je ponukou, nie stanoven├Żm programom osl├ív. Tie si rob├şte vy sami a priprav├şte ich tak, ako budete c├şti┼ą, ┼że je to pre v├ís vhodn├ę. Ak n├ím o svojej akcii d├íte vedie┼ą dopredu a po┼żiadate n├ís o radu ─Źi konkr├ętnu pomoc, ve─żmi radi v├ím vyjdeme v ├║strety.

Hlavn├Żm posolstvom (cie─żom) Storo─Źnice je aby sa na┼íi skauti a skautky stali v r├ímci mo┼żnost├ş akt├şvnymi ─Źlenmi a nie pas├şvnymi prij├şmate─żmi a ├║─Źastn├şkmi v na┼íej organiz├ícii. Aby si pripomenuli ┼że skauti na Slovensku p├┤sobia u┼ż sto rokov, tak┼że s├║ s├║─Źas┼ąou organiz├ície s bohatou hist├│riou a hlavne na nich z├íle┼ż├ş s akou bud├║cnos┼ąou.

Z n├írodnej ├║rovne sme vy─Źlenili kateg├│rie predmetov (n├í┼íivky, n├ílepky, ─Ćal┼íie predmety) s logom storo─Źnice, ale bud├║ rozposielan├ę len do dru┼ż├şn, oddielov, zborov, ktor├ę sa nejak├Żm sp├┤sobom zapojili do osl├ív storo─Źnice. Tieto predmety bud├║ odmenou a spomienkou pre v┼íetk├Żch, ktor├Ż sa zapojili do osl├ív storo─Źnice a nebude ich mo┼żn├ę nikde k├║pi┼ą, ani nebud├║ s├║─Źas┼ąou ─Źasopisov ─Źi celoplo┼íne distribuovan├ę.

Na z├íver v├ís chcem e┼íte poprosi┼ą, aby ste naozaj pri akejko─żvek ot├ízke, pripomienke, n├ívrhu ─Źi n├ípade oh─żadom storo─Źnice nev├íhali a p├şsali na storocnica@skauting.sk alebo volali priamo koordin├ítorovi na 0948 969 280.