EKOLO NÁS - Kvapka v mori

Tento rok opäť ďalšie pokračovanie environmentálne ladenej akcie v podaní skautov a tento rok opäť trochu inak. Ekolo nás 2013 bude venované vode, preto má podnázov Kvapka v mori. Naše konanie je tiež “len” kvapkou v mori, avšak spolu naše činy tvoria to spomenuté more. Aké je a aké bude, je len na nás.

Akcia sa koná vo štvrtok 18. 4. a v piatok 19. 4. v materských školách, kde deťom interaktívnou formou priblížime príbeh kvapky (more, výpar, dážď, kolobeh vody, prameň, pitná voda, šetrenie …).

Ruka dobrovoľníka sa do akcie naplno zapojí v sobotu 20. 4. 2013 pri čistení lokalít v okolí našich ciest a vodných tokov (podľa počtu ochotných ľudí). S dobrovoľníkmi sa stretneme v sobotu dopoludnia o 9:00 pred skautskou klubovňou v Ľuborči a v Hornom Srní. So sebou si treba vziať pracovné rukavice a chuť pomôcť nášmu prostrediu, v ktorom žijeme. Ďalšie zberacie tímy budú včas informovať.

Vladislav Kakody – Láďo
117. zbor sv. Františka z Assisi Horné Srnie-Nemšová