H├ęlium, h├ęlium...co to vlastn─Ť je? alebo pre┼íovsk├ę plesanie

"Akcie"

ÔÇ×Pok├║ste sa zanecha┼ą svet o trochu lep┼í├ş, ako ste ho na┼íli.ÔÇť U┼í─żachtil├í my┼ílienka n├í┼ího zakladate─ża B├şP├şho sa stala mottom u┼ż 8. reprezenta─Źn├ęho plesu 112. zboru Prame┼ł. ┼Że je to vychyten├í akcia vo febru├írovom kalend├íri mnoh├Żch z├║─Źastnen├Żch, sved─Źilo ich mno┼żstvo.

V s├íle i mimo nej ste mohli nar├íta┼ą takmer stop├Ą┼ądesiat noblesne odet├Żch d├ím i p├ínov. Plesom sme si tie┼ż pripom├şnali sto rokov skautingu na Slovensku. Nezab├║dali sme ani na obetavos┼ą a pr├ícu dobrovo─żn├şkov, ktor├ş dr┼żia na┼íu organiz├íciu na noh├ích. A aj tento ples.

Okrem tanca, chutn├Żch ┼ív├ędskych stolov noc spestril aj program. Mlad├ę hereck├ę talenty predviedli beh skautsk├ęho roka cez akcie a udalosti ako pl├ínovanie, Otvorenie skautsk├ęho roka, Betlehemsk├ę svetlo, pasovanie radcu, sv. Juraj, t├íbor ─Źi prepad. Netradi─Źne aj z poh─żadu skaut├şka, aj z poh─żadu vodcu. Tombola, ktor├í pri┼íla na rad o polnoci, mala op├Ą┼ą p├ír prekvapen├ş. Medzi v├ş┼ąazov putovali storo─Źnicov├ę poh├íre, falat slaniny, kart├│n ┼íampansk├ęho ─Źi pouk├í┼żka na fotenie u profesion├ílneho fotografa. Tane─Źn├í z├íbava pokra─Źovala a┼ż do skor├Żch rann├Żch hod├şn a mnoh├Żch vyhnali a┼ż prich├ídzaj├║ce metly na upratovac├ş tanec.

─îo v┼íak najviac spr├şjem┼łovalo ve─Źer, bola v├Żzdoba. H├ęliov├ę bal├│ny s ─żaliami vzn├í┼íaj├║ce sa nad parketom. V├Żmysel to bol veru ├║┼żasn├Ż – bal├│niky postupom ve─Źera op├║┼í┼ąali s├ílu. Jednoduch├í z├íbava te┼í├ş najviac.

Zuzana Hrab─Ź├íkov├í – Nez├íbudka