ico

História Slovenského skautingu

Home » Hist√≥ria Slovensk√©ho skautingu

storocnica-sk_img-rf-6Hist√≥ria n√°s uńć√≠, Ňĺe najv√§ńćŇ°√≠m v√≠Ň•azstv√°m obvykle predch√°dzalo prekon√°vanie z√ļfal√Ĺch prek√°Ňĺok. V√≠Ň•azi sa stali v√≠Ň•azmi preto, lebo sa odmietli nechaŇ• odradiŇ• prek√°Ňĺkami. (Bertie Charles Forbes)

A len preto, Ňĺe sa naŇ°e skautsk√© sestry a skautsk√≠ bratia nedali odradiŇ• prek√°Ňĺkami, ńćastokr√°t aj z√ļfal√Ĺmi, si m√īŇĺeme v roku 2013 povedaŇ• Ňĺe na Slovensku m√°me skauting uŇĺ sto rokov. Tu V√°m budeme postupne prin√°Ň°aŇ• inform√°cie z hist√≥rie svetov√©ho no najm√§ ńćeskoslovensk√©ho a slovensk√©ho skautingu.
 

Ver√≠me Ňĺe v spolupr√°ci s Historickou komisiou SLSK ako aj pam√§tn√≠kmi a vŇ°etk√Ĺmi ktor√≠ sa tejto t√©me venuj√ļ, sa n√°m podar√≠ zhromaŇĺdiŇ• ako r√īzne historick√© zauj√≠mavosti, tak aj ńćl√°nky a fakty ktor√© naŇ°u hist√≥riu mapuj√ļ.