Karlovesk├ş oldskauti oslavovali

"Akcie"

Oldskauti v Karlovej Vsi osl├ívili 65.v├Żro─Źie vytvorenia svojho oddielu a 80. v├Żro─Źie narodenia jedn├ęho z jeho zakladaj├║cich ─Źlenov br. Karola ┼áafar├şka.

65. v├Żro─Źie zalo┼żenia skautsk├ęho oddielu v Karlovej Vsi si oldskauti pripomenuli v sobotu 22.j├║na 2013 spomienkami pri ohn├ş─Źku na tradi─Źnom ÔÇ×Karloveskom pasienkuÔÇť (teraz Kr├í─żova hora), ne─Ćaleko miesta, kde potom v nasleduj├║com roku 26.j├║na 1949 skladali svoj skautsk├Ż s─żub. Jedn├Żm zo zakladaj├║cich ─Źlenov oddielu bol brat Karol ┼áafar├şk, ktor├Ż bol ved├║cim zn├ímeho Foglarovho ─Źitate─żsk├ęho kr├║┼żku J├íno┼í├şk. Ke─Ć sa v oddiele vytvorili 3 dru┼żiny ÔÇôL├ş┼íky , Jeleni, Kamz├şci , stal sa radcom dru┼żiny l├ş┼íiek.

Oslava pokra─Źovala v pondelok 1.j├║la v Seniorklube na Tilgnerovej. Prv├Żm gratulantom jubilanta bol dlhodob├Ż vodca oddielu brat Libor Ebringer, ktor├Ż mu odovzdal knihu s fotografiami brata ┼áafar├şka na podujatiach karlovesk├ęho oddielu. Tradi─Źn├║ brezov├║ plaketu, tentoraz v├Ą─Ź┼íieho rozmeru, aby sa tam zmestili podpisy v┼íetk├Żch pr├ştomn├Żch, odovzdala spolu s ─îestn├Żm uznan├şm Evi─Źka Kr├í─żovi─Źov├í. ─Äakovn├Ż list ├Üstredia Slovensk├ęho skautingu, odovzdal brat Vojto. V liste sa hovor├ş: “Slovensk├Ż skauting Ti vyjadruje svoju ├║primn├║ v─Ćaku za tvoju mimoriadnu podporu, z├íslu┼żn├║ pr├ícu pre skautov a skautky a vynikaj├║cu z├ísluhu na rozvoji tejto organiz├ícieÔÇť.

Potom sa u┼ż s├ílou rozliehali mohutn├ę zborov├ę t├│ny oslavnej piesne ÔÇ×┼ŻivioÔÇť a n├ísledne osobn├ę gratul├ície. Dobr├║ n├íladu posilnili vlastn├ş muzikanti, ktor├ş t├Żch zdatnej┼í├şch vyprovokovali aj do tanca.

Vojto Tóth 
2.7.2013