Pezinsk├Ż Permon├şk 2013

Fascinuj├║ce expon├íty, dobrodru┼żstvo a pr├şjemne str├íven├Ż v├şkend.

Azda ka┼żd├Ż z n├ís dospel├Żch aj det├ş tu┼í├ş, ┼że permon├şk je rozpr├ívkovou bytos┼ąou v podobe mal├ęho trpasl├şka ob├Żvaj├║ceho tajupln├ę hlbiny zeme a bansk├ę ┼ít├┤lne.

─îarovn├║ atmosf├ęru, n├ídhern├ę miner├íly a drah├ę kamene, ale aj pr├şjemn├Ż sprievodn├Ż program a n├íladu prin├í┼ía so sebou ka┼żdoro─Źne i ten n├í┼í Pezinsk├Ż Permon├şk.

Toto v├Żnimo─Źn├ę a ob─ż├║ben├ę kult├║rne podujatie je snahou o nadviazanie na d├ívnu ban├şcku trad├şciu mesta Pezinok.

U┼ż tradi─Źne ka┼żd├Ż rok v auguste prich├ídza Pezinsk├Ż Permon├şk do are├ílu Pezinsk├ęho kult├║rneho centra a prin├í┼ía so sebou prehliadku toho najkraj┼íieho, ─Źo zem vydala zo svojej tajomnej pokladnice. M├┤┼żete tu obdivova┼ą klenoty zo zbierok slovensk├Żch i zahrani─Źn├Żch zberate─żov alebo sami vystavi┼ą svoje expon├íty na obdiv a pos├║denie laickej ─Źi odbornej verejnosti. Mnoh├ş z v├ís poznaj├║ toto podujatie aj pod n├ízvom Malokarpatsk├í v├Żstava a burza miner├ílov, fos├şli├ş a drah├Żch kame┼łov.

T├║to fascinuj├║cu v├Żstavu sprev├ídza vychyten├í zberate─żsk├í burza, kde si m├┤┼żete nejak├Ż ten skvost sami zak├║pi┼ą, vymeni┼ą alebo sa o ┼łom poradi┼ą a dozvedie┼ą ─Źosi viac od sk├║sen├Żch zberate─żov.

Atmosf├ęru zlatej hor├║─Źky na Klondiku v├ím tie┼ż pripomenie ─Ćal┼í├ş ro─Źn├şk pouli─Źn├ęho ry┼żovania zlata na Slovensku, ktor├Ż sa stal rovnako tradi─Źnou s├║─Źas┼ąou Pezinsk├ęho Permon├şka, t├║to aktivitu zabezpe─Źeuj├║ skauti zo 61.zboru Modr├Ż oblak. Nejedno die┼ąa bude po ry┼żovan├ş zlata chodi┼ą doma so zasnen├Żm poh─żadom a horlivo po ve─Źeroch ─Ź├şta┼ą dobrodru┼żn├ę knihy z ─Źias divok├ęho z├ípadu.

Bohat├Ż sprievodn├Ż program ako rozli─Źn├ę s├║┼ąa┼że pre deti i dospel├Żch, rezanie ach├ítov, filmov├ę uk├í┼żky zo ┼żivota ban├şkov, mestsk├í opeka─Źka, dobr├í hudba ─Źi chutn├ę pezinsk├ę v├şnko s├║ z├írukou, ┼że Pezinsk├Ż permon├şk sa natrvalo zap├ş┼íe aj do va┼íich s┼Ľdc a ka┼żd├Ż rok sa budete te┼íi┼ą na stretnutie s n├şm.

Prijmite teda na┼íe srde─Źn├ę pozvanie na prich├ídzaj├║ci ro─Źn├şk tejto milej udalosti a presved─Źte sa sami. Stretneme sa v auguste ;-)