Prvý zborový ples 70. zboru Bizón víťazí! Bratislava

"Akcie"

Prvotná myšlienka sa zrodila už niekedy koncom októbra. Hneď som sa jej chopila spolu s Titi a Rockym a plní očakávania sme začali vybavovať, stretávať sa, vymýšľať. Počas tých troch mesiacov sme zažili neuveriteľnú zábavu, oveľa viac sme sa spoznali.

Všetko šlo celkom hladko, kým sa nepriblížil posledný týždeň, počas ktorého sa na nás začalo všetko valiť. Už to vyzeralo aj tak, že budeme musieť vyprážať deväťdesiat rezňov a potom ich zohrievať v mikrovlnke. Našťastie nás zachránili pani kuchárky v školskej jedálni, ktoré nám ich vypražili. Deň pred plesom sa u nás doma robil vo veľkom majonézový šalát, na ktorom sa podieľalo asi osem ľudí a dvadsať kíl zemiakov. V deň plesu boli hlavnými aktérmi naši dizajnéri, ktorí krásne doladili našu miestnosť.

Každý ples má, samozrejme, aj svoje slabé stránky, aj náš mal. Aspoň sa z nich môžeme poučiť do budúcich rokov. Jednou z nich bol prebytok jedla. Neviem, či to bola slabá stránka, ale aspoň sa potešili ľudia bez domova v ubytovacom zariadení Depaul, kam sme zvyšky odniesli. Som vďačná všetkým ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave takého skvelého plesu, a za príjemnú atmosféru, ktorá vládla až do bieleho rána.

Anežka Nagyová – Heidi
Foto: Marián Suvák