Skaut roka

Je ve─żmi d├┤le┼żit├ę oceni┼ą ─żud├ş, ktor├ş si to zasl├║┼żia. A to nielen t├Żch, ─Źo zachr├ínia ┼żivot ─Źi zabr├ínia ve─żk├Żm ┼íkod├ím. Rovnako d├┤le┼żit├ę je oceni┼ą aj ─żud├ş, ktor├ş sa vo svojom vo─żnom ─Źase venuj├║ in├Żm, s├║ im kamar├ítmi, priate─żmi, u─Źite─żmi a mnohokr├ít star┼í├şmi sestrami ─Źi bratmi. Ukazuj├║ smer a s├║ vzorom. Je tu mo┼żnos┼ą, aby ste sa tak├Żmto ─żu─Ćom po─Ćakovali nielen osobne, ale aj verejne. Navrhnite ich na nov├ę ocenenie SKAUT ROKA.

SKAUT ROKA je ├║plne nov├ę ocenenie, ktor├ę vznik├í pri pr├şle┼żitosti Storo─Źnice skautingu na Slovensku a z├írove┼ł ako reakcia na ot├ízky skautov a skautiek, ─Źi sa nepl├ínuje vznik takejto formy po─Ćakovania. Rovnako bolo zriadenie tohto ocenenia po┼żadovan├ę skautsk├Żm snemom a dostalo sa aj do strategick├ęho pl├ínu Slovensk├ęho skautingu.

SKAUT ROKA sa bude ude─żova┼ą v dvoch kateg├│ri├ích: vodky┼ła / vodca a radky┼ła / radca. SKAUT ROKA by sa malo sta┼ą ocenen├şm, ktor├ę bude ude─żovan├ę pravidelne, v┼żdy 22.2. za obdobie predch├ídzaj├║ceho kalend├írneho roka. Za rok 2013 teda bude udelen├ę 22.2.2014. O udelen├ş tohto ocenenia rozhodn├║ hlasovan├şm ─Źlenovia n├í─Źeln├şctva SLSK, vodcovia oblast├ş a riadite─ż ├Üstredia SLSK.

Nomina─Źn├ę krit├ęri├í

Kateg├│ria vodky┼ła / vodca

Do kateg├│rie vodky┼ła / vodca m├┤┼żu by┼ą nominovan├ş len skauti a skautky, ktor├ş maj├║ vodcovsk├Ż dekr├ęt a minim├ílne dva roky p├┤sobia na poz├şcii oddielov├Ż vodca, zborov├Ż vodca alebo oblastn├Ż vodca.

Do kateg├│rie vodky┼ła / vodca m├┤┼żete nominova┼ą svojho favorita nasledovne:

Uve─Ćte jeho meno, priezvisko, skautsk├ę meno, miesto, kde p├┤sob├ş ako vodca (napr├şklad vodca 12. Oddielu skautov a skautiek Doln├ę Robochody alebo vodky┼ła 321. zboru L├║─Źne kvietie Lomnica nad Ip─żom, ─Źi vodky┼ła Podpolianskej skautskej oblasti). Nasleduje najd├┤le┼żitej┼íia ─Źas┼ą ÔÇô tou je zd├┤vodnenie, pre─Źo by sa pr├íve va┼ía skautsk├í vodky┼ła ─Źi v├í┼í skautsk├Ż vodca mal/a sta┼ą SKAUTOM ROKA 2013. Formu, akou toto zd├┤vodnenie nap├ş┼íete, ak├ę bude dlh├ę, ─Źo v ┼łom bude po obsahovej str├ínke – nech├ívame na v├ís. Po tomto zd├┤vodnen├ş nasleduje u┼ż len va┼íe meno a priezvisko, skautsk├ę meno, oddiel a zbor, v ktorom ste zaregistrovan├Ż.

Vodca/vodky┼ła, ktor├ęho navrhnete, mus├ş by┼ą va┼í├şm oddielov├Żm ─Źi zborov├Żm vodcom, pr├şpadne mus├ş vies┼ą oblas┼ą, ktorej ste ─Źlenmi.

Kateg├│ria radky┼ła / radca

Do kateg├│rie radky┼ła / radca m├┤┼żu by┼ą nominovan├ş len skautky a skauti, ktor├ş maj├║ absolvovan├Ż radcovsk├Ż kurz a p├┤sobia na poz├şcii radca dru┼żiny.

Do kateg├│rie radky┼ła / radca m├┤┼żete navrhn├║┼ą svojho radcu ─Źi svoju radky┼łu nasledovne:

Uve─Ćte jeho meno, priezvisko, skautsk├ę meno, miesto, kde p├┤sob├ş ako radca (napr├şklad radky┼ła dru┼żiny Am├íliek z 12. Oddielu skautov a skautiek Doln├ę Robochody ). Nasleduje najd├┤le┼żitej┼íia ─Źas┼ą ÔÇô tou je zd├┤vodnenie, pre─Źo by sa pr├íve radca va┼íej dru┼żiny mal sta┼ą SKAUTOM ROKA 2013. Formu, akou toto zd├┤vodnenie nap├ş┼íete, ak├ę bude dlh├ę, ─Źo v ┼łom bude po obsahovej str├ínke – nech├ívame na V├ís. Po tomto zd├┤vodnen├ş nasleduje u┼ż len va┼íe meno a priezvisko, skautsk├ę meno, oddiel a zbor, v ktorom ste zaregistrovan├Ż.

Radky┼ła / radca, ktor├ęho navrhnete, mus├ş by┼ą radcom va┼íej skautskej dru┼żiny. Okrem ─Źlenov dru┼ż├şn m├┤┼że v tejto kateg├│rii navrhova┼ą men├í u┼ż len oddielov├Ż vodca.

Men├í nominovan├Żch nebud├║ zverejnen├ę. Skautsk├í verejnos┼ą sa v┼żdy dozvie men├í v├ş┼ąazov v jednotliv├Żch kateg├│ri├ích v┼żdy 22.2. nasleduj├║ceho roka, ─Źi┼że men├í v├ş┼ąazov ankety SKAUT ROKA 2013 bud├║ zverejnen├ę 22.2.2014.

Va┼íe n├ívrhy posielajte na peter.knapik@skauting.sk do 6.1.2014. Na rovnak├║ adresu, pros├şm, adresujte aj ak├ęko─żvek ot├ízky oh─żadne ankety SKAUT ROKA.
V├ş┼ąazi oboch kateg├│ri├ş bud├║ odmenen├ş ┼ípeci├ílnou n├í┼íivkou, certifik├ítom a cenou, ktor├║ si bud├║ m├┤c┼ą vybra┼ą. Ocenenie SKAUT ROKA je mo┼żn├ę z├şska┼ą iba raz v ┼żivote.