Skautsk├í kr├ş┼żov├í cesta LEVO─îA 2013

Aj tento rok, u┼ż po 16-ty kr├ít organizuje 64. zbor ┼átefana Kluberta v Levo─Źi “skautsk├║” Kr├ş┼żov├║ cestu na najnav┼ítevovanej┼íie p├║tnick├ę miesto na Slovensku, na Mari├ínsku horu nad mestom Levo─Źa.

Kr├ş┼żov├í cesta prebieha tradi─Źne vo ve─Źern├Żch hodin├ích za svitu fakie─ż, ─Źo vytv├íra ve─żmi p├┤sobiv├║ atmosf├ęru a zanech├íva v z├║─Źastnen├Żch nezabudnute─żn├Ż dojem…

Za─Ź├şna tento piatok, 22. marca, po ve─Źernej sv. om┼íi, ktor├í sa kon├í o 18:00 hod. v chr├íme sv. Jakuba (so svetozn├ímym gotick├Żm olt├írom od majstra Pavla).

T├Żm, ┼że poz├Żvame ┼żiakov a ┼ítudentov stredn├Żch ┼ík├┤l, Kat. univerzity a v┼íetk├Żch spolo─Źenstiev p├┤sobiacich v na┼íom meste a v┼íetk├Żch obyvate─żov mesta, chceme pom├┤c┼ą k stmeleniu a zjednoteniu ─żud├ş, ktor├Żch v tejto hektickej dobe a┼ż pr├şli┼í ve─ża vec├ş rozde─żuje… – a spolo─Źne si vyprosova┼ą dar odpustenia a l├ísky, ktor├ę s├║ jedin├Żm liekom na “ubolen├ę” medzi─żudsk├ę vz┼ąahy.

Z├║─Źastnen├ş predstavitelia cirkv├ş, kres┼ąansk├Żch spolo─Źenstiev, hnut├ş a reprezentanti Kat. univerzity a stredn├Żch ┼ík├┤l, ktor├ę p├┤sobia v na┼íom meste, prednes├║ medit├íciu Kr├ş┼żovej cesty a prenes├║ ve─żk├Ż kr├ş┼ż na miesto nasleduj├║ceho zastavenia, kde ho odovzdaj├║ ─Ćal┼íiemu spolo─Źenstvu. Pobo┼żnos┼ą Kr├ş┼żovej cesty bude teda obetovan├í za spolo─Źenstv├í, z ktor├Żch t├şto z├ístupcovia poch├ídzaj├║ a ktor├ę reprezentuj├║ a za v┼íetk├Żch obyvate─żov n├í┼ího mesta.

Ke─Ć┼że Kr├ş┼żov├í cesta sa kon├í takpovediac na za─Źiatku pontifik├ítu p├ípe┼ża Franti┼íka, bude preto obetovan├í aj za neho a jeho p├┤sobenie…

Ke─Ć┼że tento rok sl├ívime 100 rokov od zalo┼żenia skautingu na Slovensku, predov┼íetk├Żm budeme s v─Ćakou myslie┼ą na gener├ície skautsk├Żch sestier a bratov, v─Ćaka ktor├Żm m├┤┼żeme nie “by┼ą ─Źlenmi tejto organiz├ície”, ale “┼ŻI┼Ą SKAUTING” a jeho ide├íly aj my.

Z├║─Źastnen├ş z├ístupcovia ┼ík├┤l, kres┼ąansk├Żch cirkv├ş a spolo─Źenstiev dostan├║ aj mal├Ż dar─Źek, ktor├Ż im t├║to skuto─Źnos┼ą Skautskej storo─Źnice bude pripom├şna┼ą.

PODUJATIE SA USKUTO─îN├Ź ZA KA┼ŻD├ëHO PO─îASIA ! :)

Anton Horn├şk – Haky

Loading map...

Loading