Storo─Źnicov├í v├Żzva

Home » Tvoja storo─Źnica » Storo─Źnicov├í v├Żzva

Na toto na┼íe prv├ę ve─żk├ę jubileum sme sa rozhodli vytvori┼ą v├Żro─Źn├║ v├Żzvu s n├ízvom ÔÇ×100 rokov skautinguÔÇť. Jej plnenie bude mo┼żn├ę len jeden rok a to od j├║na 2013 do j├║na 2014. Po─Źas tohto roka sa do jej plnenia m├┤┼żu zapoji┼ą v─║─Źat├í, v─Źielky, skauti aj roveri.

Pre ka┼żd├║ vekov├║ kateg├│riu s├║ ├║lohy prisp├┤soben├ę veku. T├íto v├Żzva sa zameriava na viacero oblast├ş rozvoja osobnosti, preto tu n├íjdete ├║lohy na fyzick├║ zdatnos┼ą, slu┼żbu, hist├│riu skautingu, pomoc in├Żm a spozn├ívanie nov├Żch skautov.

Ak sa ju rozhodne┼í za─Źa┼ą plni┼ą, daj n├ím vedie┼ą, a bude┼í zap├şsan├Ż medzi ostatn├Żch super maka─Źov, ktor├ş sa na plnenie tejto v├Żzvy podujali. (mailom na : program@skauting.sk)

Vl─Źiacka / v─Źielk├írska v├Żzva

1. V├Żprava na v├Żchod slnka
2. De┼ł osl├ív sv. Franti┼íka ÔÇô spomienka na patr├│na (svie─Źka v okne)
3. Nov├í akcia na nov├ę miesto, kde deti zanechaj├║ odkaz na ─Ćal┼í├şch 100 rokov
4. 100 dobr├Żch skutkov
5. Oboznámenie sa s históriou a jej stvárnenie (kresby, divadlo, ..)

Skautsk├í v├Żzva

1. Prejdi 100 km pe┼ío na skautsk├Żch akci├ích spolu so svojou dru┼żinou/oddielom.
2. Vykonaj 100 dobr├Żch skutkov.
3. Venuj aspo┼ł 100 min├║t dobrovo─żn├şckej pr├íce mimo zbor a skauting.
4. Nato─Ź 100 sekundov├ę video o hist├│ri├ş skautingu.
5. Pre┼żi 100 min├║t s inou dru┼żinou.
6. Cvi─Ź 100 min├║t za t├Ż┼żde┼ł po dobu 1 mesiaca.
7. Nap├ş┼íem si zoznam 100 vec├ş, ktor├ę chcem v ┼żivote dosiahnu┼ą, za┼żi┼ą a splni┼ą.

Roversk├í v├Żzva ÔÇô (najm├Ą pre patroly)

1. 100 hod├şn dobrovo─żn├şckej ─Źinnosti (max. 50 v r├ímci SLSK)
2. Prejdi 100 km pešo.
3. Pre─Ź├ştam knihu o skautingu ÔÇô diskusia.
4. Roversk├í Exped├şcia + dokument├ícia + ─Źl├ínok do m├ędia
5. Zorganizujem akciu pre patrolu alebo oddiel, pr├şpadne pre zbor k 100- ro─Źnici skautingu
6. Zamyslenie osamote od v├Żchodu slnka po z├ípad slnka + v├Żstup (├║plne s├ím bez internetu, bez pou┼ż├şvania mobilu,..)
7. po─Źas 100 dn├ş budem ka┼żd├Ż druh├Ż de┼ł cvi─Źi┼ą min 30 min├║t. (futbal, ch├┤dza, beh, telocvik, ..)