V znamení čísla 100 - stonásobná zábava!

"Akcie"

Gramofón, chlapec, povedala by som, že mal asi šestnásť bez náhlenia spúšťa platňu. Pološansónová skladba a pár tanečníkov, otvorili tento dlhý no prekrásny večer.

Netradičným úvodom sa celá sála preniesla o sto rokov naspäť. Do času, kedy vznikol prvý skautský oddiel na Slovensku. Storočnica bola, lajtmotívom celého večera. Počas štyroch vstupov sme sa preniesli v čase a vychutnávali sme si špeciality doby “handrid jírs egou”. Krátky nemý film Bustera Keatona, čo je veľmi dôležité – prudko zamilovaný, trochu postrčil kreatívne, rovnako – prudko zamilované páry, ktoré sa s nami podelili o štipku svojej lásky, jej nemým vyznaním. Musím pochváliť týchto osem odvážnych ochotníckych hercov- nie je ľahké zabávať obecenstvo bez slov. V ďalších dvoch vstupoch sme vymenili tanec svojvoľný, za tanec nacvičený. V prvom sa nám predviedla tanečná skupina – Active 8 a v druhom sme tancovali všetci. Štvorylku! Neslýchané! Tento tanec by sa mal naučiť každý! Navrhujem na počesť tej Stovky, niekde ju spoločne zatancovať. Keď odbila polnoc, boli sme pripravený zavŕšiť večer veľkolepo. Za sprievodu vybuchujúci konfiet sme otvorili šampanské a zaspievali si sto ľať, nech môžeme aj dvestovku oslavovať v rovnako veľkom štýle. A potom prišla tá kreatívna časť. Každý pustil uzdu svojej fantázii a predvádzal tanečné kroky, aké uvážil sa vhodné. Až do bieleho rána.

Martin Sokáč – Pštros